Baleye kaç yaşında başlamak gerekir?

Balenin en ideal başlangıç yaşı 4-6’dır. Baleye hazırlık olarak adlandırdığımız bu iki sene, çocuğun hem beden farkındalığını sağlayacak hem de motor becerilerini geliştirecektir.

Bale dersine İlk kez gelirken yanımızda ne getirmeliyiz?

Okulumuzdan bale patiği, saç bandı ve bale mayosunu temin edebilirsiniz.

Önerimiz çocuğun yabancılık çekmemesi açısından, önceden okulumuza gelerek bale kıyafetlerini tedarik etmeniz ve çocuğu topuzlu ve bale dersine tam hazır şekilde derse sokmanızdır.

Çocuğumu baleye göndermek istiyorum ama doğru öğretmen veya okulu neye göre seçmeliyim?

Çocuğunuzun adını veya yaşını bile sormadan aylık ücretlerden bahsedilmesi çoğunlukla ticari kaygısı ön planda olan bir kurum anlamına gelebilir.

Eğitmenin nereden mezun olduğu, ne kadar süredir nerde ders verdiği, konservatuvar mezunu (lise mi yoksa lisans mı?) olup olmadığı, sahne deneyiminin olup olmadığı önemli sorulardır.

Her zaman olduğu gibi çocuk dersten çıktıktan sonraki yüz ifadesi size en önemli bilgiyi verecektir. Mutlu mu? Ve devam etmek istiyor mu?

Çocuğumu hangi faaliyete götürsem, önce hevesle başlıyor, fakat birkaç hafta sonra vaz geçiyor? Ne yapmalıyım? Ne kadar zorlamalıyım?

Zamanımız çocukları daha çabuk sıkılan, bir zaman diliminde birkaç şeyi birden yapmaya alışmış, bilgisayar dönemi çocukları. Hem bale hem enstrüman eğitimi sevgi, sabır, dikkat ve özen ister. Çocuğun öğretmeni sevmesi bu aşamada çok önemlidir. Çocuk her zorlandığında evdeki güven alanında kalmak isteyecektir. Bu aşamada velinin istikrarı büyük önem taşır. Her şeyi birkaç ay deneyip bırakmak zaman ve para kaybıdır, ayrıca çocuktaki gelişmeyi gözlemleme şansı bile edinemeden biri bırakılır ve yeni etkinlik gelir. Kararlı veli, kararlı çocuk demektir. Bilinçli veli, çocuğu için her zaman doğru olan kurum ve öğretmeni ayırt edecektir, böylece başladığı süreci devam ettirecek motivasyonu edinecektir.

Müzik kursunun dersleri nelerdir?

Müzik kursumuzda piyano, keman, klasik gitar, elektro gitar, bas gitar, bateri ve flüt dersleri verilmektedir.

Müzik kursunuza gelirken enstrüman getirmeli miyiz?

Piyano kursumuzda salonumuzdaki enstrümandan yararlanabilirsiniz. Diğer derslerimiz için yanınızda enstrümanlarınızı getirmenizde fayda var. Pratik yapmak ve ilerlemek için müzik aletlerinize ihtiyacınız olacak.

Özel dans dersleri veriyor musunuz?

Dilediğiniz zaman özel dans derslerimizden yararlanabilirsiniz. Size özel program ve ücretler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ders ücretleriniz nelerdir?

Bale, dans ve müzik derslerimizin aylık ücretleri farklı olduğundan, en doğru bilgiyi kurumumuzdan edinebilirsiniz.

Neden kursunuzu tercih edelim?

Tüm Kii3dört ailesi işini hakkıyla ve severek yapan, akademik donanımlı eğitmenlerden oluşmaktadır.

Velilerin branşla ilgili bilinçlendirilmesine, çocuğunun durumu ve performansı  ile ilgili geri bildirim almasına büyük önem verilir.

Sanat eğitiminde sunduğu teknik alt yapı kadar, sahne deneyimi de çok özel, adeta kutsal bir değer taşır.

Mekan, hijyene verdiği önemin yanı sıra  şık ve samimi bir ortam da sunmaktadır. Sanatın gerektirdiği estetik değerler mekanda da kendini gösterir.

Tavsiyemiz, genel olarak seçeceğiniz eğitim kurumunu araştırdıktan sonra çocuğunuzla beraber gidip, içerideki ortamı gözlemlemeniz, kurucu ya da eğitmenlerle birebir iletişim kurmanızdır. Bekleriz.