muzik1

Piyano

1700’lü yıllara uzanan tarihi ile müzik tarihinin klasik enstrümanlarından biri olarak karşımıza çıkan piyano, ayrıca solist enstrümanlarının en önemlisidir. Aynı zamanda eşlik enstrümanı olarak da çok uygun bir yapısı vardır. Tüm müzik teorisinin öğrenilmesinde mükemmel bir yardımcıdır. Farklı enstrümanlarda ustalaşmış müzisyenlerin piyano çalabiliyor olmaları kendileri için her zaman önemli bir avantaj olmuştur. Görme ve duyma duyularımızı kaslarımızla birlikte senkronize şekilde kullanmamızı sağlayan piyano zihinsel gelişimimize de yardımcı olur.

Eğitim Süresi: Haftada 1 gün yapılır. Ders süresi 50 dakikadır.

Keman

Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Bizans’tan Avrupa’ya taşınan dünyanın en eski müzik aletlerinden keman, solo ve orkestral potansiyeli dolayısıyla, etnik ve evrensel müziklerin vazgeçilmez enstrümanıdır. Klasik Batı Müziği okullarının yüzyıllardır bu enstrüman üzerine çalışmaları ve repertuvarının genişliği, kemana müziğin merkez enstrümanı olma özelliğini kazandırmıştır. Viyola ve viyolonselin de bulunduğu violin ailesinin içinde en yüksek tondan çalan üye olan keman, geniş ses rengi ile zengin bir anlatıma sahiptir.

Eğitim Süresi: Haftada 1 gün yapılır. Ders süresi 50 dakikadır.

muzik2
muzik7

Flüt

Batı müziğinde sıkça kullanılan bir enstrüman olan filüt, M.Ö. 900 yılında Çin’e uzanan tarihi, Avrupa’daki gelişimi, orkestralardaki yerini alması ile köklü bir enstrüman olarak karşımıza çıkar. Orkestraların ve bandoların önemli bir melodi çalgısı olarak nitelenen flüt, bakır alaşımlı, gümüş, krom ve nikel gibi paslanmaz madenlerle yapılıyor. Flüt eğitimi kişiye nota bilgisi ve enstrüman çalma niteliği katarken aynı zamanda nefesini kontrol etmeyi de öğretiyor.

Eğitim Süresi: Haftada 1 gün yapılır. Ders süresi 50 dakikadır.

Klasik Gitar

Eğitim Süresi: Haftada 1 gün yapılır. Ders süresi 50 dakikadır.

klasikgitar
elektrogitar

Elektro Gitar

Elektrogitar sesini manyetikleri aracılığı ile elektrik akımına dönüştüren ve bir amplifikatör ve bu akımdan ses elde edilmesini sağlayan bir gitar türüdür. 1980’li yıllardan beri dünyanın en bilinen enstrümanlarından olan elektro gitar, özellikle gençler tarafından sevilmiştir. Popüler müziğin vazgeçilmez parçası olan elektrogitar, hem melodi hem de eşlik sazı olarak çalıcısına zevkli bir müzik alanı sunar. Günümüzde birçok ses rengi üretimine imkan veren elektro gitar, popüler müziğin yanı sıra, jazz müziğinde de vazgeçilmez bir yer edinmiştir. Elektrogitar eğitimi alan öğrencilerin hem solo, hem de grup performanslarında yer alabilmeleri amaçlanmıştır. Yıl sonu düzenlenen gösterilere katılabilecekleri deneyim ve bilgiye sahip olmaları sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: Haftada 1 gün yapılır. Ders süresi 50 dakikadır.

Bas Gitar

Elektro gitar ile aynı çalışma prensibine sahip olan bas gitar, normal gitarlardan 1 oktav daha kalın ses çıkarır. Özellikle Rock, Metal, Caz, Pop, Blues, Funk, Punk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılır. 1950’li yıllardan bu güne gelişerek ve ünlenerek gelmiştir. Günümüzde tellerinin sayısı on ikiye ulaşan klasik bas gitarlar mevcuttur. Perdesizleri de kullanılmaktadır. Genelde yardımcı çalgı olarak kullanılan bu enstrümanın Kii3dört’teki eğitimi hem özel olarak hem de diğer enstrümanlarla zenginleştirilmiş grup dersi olarak verilmektedir.

Eğitim Süresi: Haftada 1 gün yapılır. Ders süresi 50 dakikadır.

muzik5
bateri

Bateri

Tüm müzik enstrümanları içinde en eski tarihe sahip olduğu söylenen davulun günümüzdeki hali, farklı enstrümanlarla set haline dönüşen bateridir. 1800’lerin sonlarında bass drum pedalın icadından sonra bir araya getirilen ilk bateri setinin içinde trampet, bas davul ve ziller de yer alıyor. Caz, blues, R & B, rock, pop ve modern pop müziği destekleyen bateri günümüzde gençlerin ilgi odağı olan bir enstrüman. Bateri hızlı olmanın yanı sıra denge ve akıcılık da gerektirdiği için bu alanda uzman eğitmenlerle çalışılması önemlidir. Kii 3 Dört’ün eğitmenleri de bu hareketli enstrümanın eğitimini müzikseverlerle buluşturuyor. Öğrencilere ritim temelleri öğretiliyor.

Eğitim Süresi: Haftada 1 gün yapılır. Ders süresi 50 dakikadır.

Özel Batı Ataşehir Bale Kursu özel ve grup eğitimleri ile nitelikli müzik dersleri almanızı sağlıyor. İletişim için tıklayın!