eren-coskuner

Eren Coşkuner

Eğitmen

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Flüt Bölümü’nde Halit Turgay ile başladığı müzik eğitimine Köln Müzik Akademisi’nde Prof.Robert Winn ile devam etmiştir. Akademiden “Künstleriche Enstrumantalaussbildung” diploması ile mezun olduktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönmüştür. Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Flütün Entonasyon Problemine Yönelik Teknik Çalışmalar”adlı tez konusu ile tamamlamıştır.

Kariyerinde İstanbul Müzik Festivali, Bonn Beethovenn Festivali, İstanbul Caz Festivali gibi yurt içi ve yurt dışında olmak üzere pek çok önemli festival ve etkinlikler yer alan, Aurele Nicolet, Jenavive Amar, William Bennet, Michael Faust, Emmanuel Pahud gibi dünyaca ünlü flütistlerle workshop ve Masterclass çalışmaları ile bir arada olma şansı elde eden Coşkuner, İ.Ü devlet konservatuvarı öğrenci orkestrası, Şişli Senfoni, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni orkestrası ve Köln gençlik opera orkestrası gibi önemli orkestralarda solo flüt ve solistlik çalışmalarının yanı sıra, 2.Ulusal Cahit Koparal Flüt yarışması, Trakya üniversitesi tarafından düzenlenen Oda Müziği yarışması ve T.E.V Üstün Başarı ödüllü gibi sayılabilecek ödülleri almaya hak kazanmıştır.

Eğitimi süresince Klasik eğitiminin yanı sıra küçük yaşlardan beri her zaman ilgi duyduğu ve çok sevdiği caz müziğine yönelerek Gerek Almanya gerekse Türkiye’de Jazz teorisi ve Emprovizasyon üzerine çeşitli dersler aldı ve birçok jam session, konser, workshop ve atölye çalışmalarına katıldı. Türkiye’ye döndükten sonra caz alanındaki çalışmalarını arttırarak İstanbul Caz Festivali gibi birçok etkinlikte kurduğu proje gruplar ile çalışmalarına devam etti. Müzisyenlik yönünün yanı sıra Eğitmenlik yönü ile de ön plana çıkmaktadır. 2013 yılında Gri Plak etiketiyle yayınlanan ve çoğu kendi bestelerinden oluşan Türk Caz tarihinde ilk caz flüt albümü olarak sayılabilecek albümü “The Long Way” i’, piyano ve tuşlularda Ercüment Orkut, basgitarda Eylem Pelit ve davulda Ediz Hafızoğlu ile kaydederek Türk caz tarihinde önemli bir adım atmıştır.

www.erencoskuner.com