ece-ulutan2

Ece Ulutan

Kurucu – Eğitmen

1980 yılında İstanbul’da doğdu. 1987’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Yıldız Alpar Bale Okulu’nda bale eğitimine başladı. 1999’da İtalyan Lisesi ile Özel Yıldız Alpar Bale Okulu’ndan eş zamanlı olarak mezun oldu. Aynı yıl Royal Academy of Dancing Elementary sertifikasını almaya hak kazandı ve takip eden yedi yıl boyunca Yıldız Alpar Bale Okulu’nda eğitmen olarak çalıştı. Binnaz Dorkip, Selçuk Borak ve Aysun Aslan’ın koreografilerinde dans etti.

2000 yılında Mehmet Güreli’den resim eğitimi aldı. Yükseköğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Seramik bölümünde tamamladı.

2001-2003 yılları arasında Tanju Yıldırım’ın Arjantin tangosu derslerine devam etti ve çeşitli gösterilerde yer aldı.

2006 ve 2007 yıllarında Aspat Dans Platformu’na katıldı ve Deniz Alp, Ayfer Zeren, Uğur Seyrek gibi değerli eğitmenlerden dersler aldı.

2003 yılında katıldığı Zeynep Günsür yönetimindeki Hareket Atölyesi Topluluğuyla Türkiye, Almanya ve Belçika’da gösteriler yaptı. Toplulukta halen performansçı, proje geliştirici ve hareket tasarımcısı olarak çalışmakta ve sahne almaktadır.

2005-2011 yılları arasında Cem Ertekin yönetimindeki Çağdaş Bale Topluluğu’nda aktif bale ve sahne çalışmalarını sürdürdü.

2010 Avrupa Kültür Başkenti-Dans Platformu kapsamındaki Yerel Seçki’de, Handan Ergiydiren’in ‘Keşke Bir Masada Oturabilseydik’ adlı koreografisinde Emre Olcayla sahne aldı.

2000 yılından beri daimi olarak bale öğretmenliği yapan Ece Ulutan  2009’da Esra Akyatan ile ‘Kii3dört Bale, Dans ve Müzik Kursu’ nu kurdu. Halen sahne çalışmalarını da sürdüren Ece Ulutan, kii3dört’te ve çeşitli kurumlarda dans ve beden perküsyonu eğitmenliği, çocuklarla yaratıcı resim ve video çalışmaları da yapmaktadır.